wtorek, 5 listopada 2013

Tak na szybko - porada dla trenujących

Wczoraj miałam test sprawnościowy w swoim fitnessclubie. Robimy to raz w miesiącu - burpees, brzuszki, przysiady i pompki na czas.

Niestety nie znam swojego progresu, bo w zeszłym miesiącu mnie nie było - spotykałam się z M., którego oczywiście traktowałam jak kogoś ważniejszego od jakichś głupich treningów...

Trudno. Za to w porównaniu z innymi chłopakami (na treningi funkcjonalne chodzę jako jedyna kobieta) stoję na naprawdę wysokim poziomie. Powiem więcej, w ciągu 20 minut (+ przerwy między kolejnymi ćwiczeniami) zrobiłam 100 pompek, 65 burpees, 160 przysiadów i 90 brzuszków ;). Ok pompki robiłam damskie, do przysiadów też się jakoś nie przykładałam (poszłam na ilość, a nie jakość...), ale resztę wykonywałam tak jak trzeba. Skutek jest taki, że dziś mnie masakrycznie bolą ramiona i brzuch.

Pan, który ćwiczył ze mną stwierdził, że siara na maksa, że baba zrobiła więcej od niego. No dobra, po niemal roku chodzenia na ćwiczenia mogę przyznać - kondycję mam naprawdę niezłą. Gorzej z wagą.

Najśmieszniejsze były czwartkowe pomiary na wadze pokazującej skład masy ciała. To też robię raz w miesiącu i wyszło, że schudłam ok. 1,5 kg. tłuszczu i...przytyłam 1,5 kg. mięśni + trochę wody. Stąd przestój wagi.

Z drugiej strony cieszę się, że masa mięśniowa rośnie, a nie maleje, jak to bywa przy diecie odchudzającej. Ciekawa jestem ile by mi mięśnie urosły gdybym była "na masie" :P

I porada na koniec. J. - mój trener, stwierdził, że zamiast robić cardio po - lepiej robić przed treningiem. W związku z tym następnym razem będę przychodzić pół godziny wcześniej i chodzić na bieżni, albo latać na orbitreku.


16 komentarzy:

 1. a coś więcej o takim teście?
  Może to być fajny napęd, jak można w taki sposób kontrolować swoje postępy :)
  Może coś więcej w kolejnym wpisie.
  Bo ja bym chętnie z tego skorzystała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw robisz 5 minut rozgrzewki. My robimy dosyć intensywną, wymachy rąk w jedną i drugą stronę, kręcenie biodrami, kolanami, a potem pajacyki, truchtanie, wysoko nogi itp. Test wygląda tak: przez 5 minut robisz największą ilość powtórzeń jednego ćwiczenia. Czyli 5 min. burpees, 3 min. przerwy, potem 5 min. brzuszki (nogi proste, dotykasz dłońmi palce stóp), 3 min. przerwy, 5 min. przysiady (kolana nie wychodzą poza linię stóp), przerwa i na koniec pompki (kładziesz się całkowicie na podłodze i odrywasz ręce ściągając łopatki). Liczysz ilość powtórzeń i za miesiąc porównujesz wynik :)

   Usuń
  2. aaaaaa dziękuję!!! muszę to zrobić :D

   Usuń
 2. naprawdę fantastyczna kondycja!! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Chciałabym mieć taką kondycję!
  To dobrze, że zamieniłaś tłuszcz w mięśnie. Tylko pozazdrościć!

  OdpowiedzUsuń
 4. Musialam sprawdzic, co to takiego burpee. Jednak nic nie ma wspolnego z bekaniem..
  Gratuluje wynikow!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też sprawdzałam... imponujące te burpee ;)

   Usuń
 5. dobra rada z tym cardio... w takim razie tez zarzucam przed :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co u ciebie Moja Droga BRO? :)

   Usuń
  2. Kacha, napiszę dziś coś, ale generalnie po staremu... stara bidddaaa... dlaczego lato w PL jest takie krótkie? :(

   Usuń
 6. Ciam, no co tu dużo mówić jesteś Wymiatacz Terminator ;). Pięknie! Imponujące! Ja jestem na etapie gdy cieszy mnie 15 podciągnięć nóg do brzucha na ławeczce. Muszę zaznaczyć, że już bez bólu, choć na pierwszym treningu po pięciu zjechałam :) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WYmiatacz TOTALNY! wczoraj opowiadałam o CIAM na siłce (opowiadając o tym jakie to fajne kluby mają w innych miastach, że sa trenerzy, którzy wszystko łądnie pod człowieczynę ustalają i pilnuja efektów, są treningi obwodowe i funkcjonalne i są testy sprawności, i że moja blogowa koleżanka nie ma oporów żeby ćwiczyć z facetami i że mimo tego, że ma nadwage, to kondycja u niej taka, że połowa tych facetów wysiada ) :)

   Usuń
 7. nie chodzilas na treningi z powodu faceta???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodziłam, ale na późniejsze godziny :)

   Usuń
 8. aaa
  to Uff!
  alei tak przeczytaj Mezczyznie kochaja zolzy
  na wszelki wypadek :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta jest!!! Eehehheh na wszelki wypadek przeczytam :D

   Usuń